Ambulancia klinickej imunológie a alergológie

POTRAVINOVÁ a INHALAČNÁ ALERGIA

Novinka pre  sledovaných  pacientov  ako aj nesledovaných pacientov v našej ambulancii. 

ImmunoCAP ISAC  112 je in vitro semikvantitatívny  test pre stanovenie  alergén-špecifických IgE protilátok v ľudskom sére alebo plazme.  Je určený  k diagnostickému použitiu ako pomocná analýza pre  klinickú diagnostiku alergických ochorení  sprostredkovaných  IgE protilátkami /inhalačných  a potravinových alergii/.  Vyšetrenie zahŕňa  112  alergénov. Metóda je vhodná pre pacientov, ktorí majú záujem o vyšetrenie väčšieho spektra alergénov, pre pacientov alergických na viacero alergénov, zle reagujúcich  na liečbu a pacientov, ktorí reagujú na väčšie množstvo alergénov. 

Aké sú teda výhody komponentovej diagnostiky?

  • kvantifikácia IgE protilátok na jednotlivé alergénne komponenty
  • lepšia charakteristika pacientovej alergie
  • odhad rizika možných reakcií
  • skrížená reaktivita medzi alergénmi
  • zlepšenie menežovania potravinových eliminačno – záťažových testov
  • v istých prípadoch možnosť predpokladania vývoja potravinovej alergie
  • výber vhodných pacientov na špecifickú imunoterapiu
  • cielenejšia liečba alergie

Napríklad ak je pacient alergický na zložku Gal d 1- tak vieme, že riziko dlhodobého pretrvávania alergie je vysoké, navyše pacient bude zle reagovať aj na tepelne upravené vajíčko. Ak ale je alergický na Gal d 2  zložku bielka –  jeho prognóza je  dobrá a má veľkú šancu, že z alergie  z ” vyrastie “ - navyše je pravdepodobnosť dobre tolerovať tepelne upravené vajíčko. U pacienta alergického na Gal d 5 je napríklad riziko reakcie na kuracie mäso. 

Táto diagnostika je prístupná – alergikom, ktorí si chcú vypracovať svoj komponentový profil.

Vyšetrenie sa realizuje z odberu venóznej krvi.

V prípade záujmu o test napíšte mail na imulinesro@gmail.com a zanechajte telefonický kontakt, zavoláme Vám ohľadom termínu odberov.

Cena vyšetrenia je 270 Eur. Dostanete výsledok testov v písomnej forme.

Ak máte  záujem o interpretáciu výsledku lekárom, cena konzultácie k ISAC testu je 50 Eur. Pacienti sledovaní v našej ambulancii majú 50%  zľavu z ceny konzultácie.